top of page
carbon-peeling-1.jpg

Karbon Peeling nedir?

Karbon peeling, özellikle gözeneklerin yoğun olduğu ciltlerde kullandığımız bir Q switched Nd:Yag lazer uygulamasıdır.

 

Karbon Peeling ne amaçla uygulanır?

Karbon peeling özellikle gözeneklerin küçültülmesi amacı ile kullanılır. İşlem esnasında oluşan kontrollü ısınma ile cilt kalitesinde geçici bir tazelik sağlar. Karbon peeling aynı zamanda koyu renkli tüyleri sarartmak için de kullanılmaktadır.

Her ne kadar adı karbon “peeling” olsa da işlem bir soyma işlemi değildir. Bu nedenle karbon peeling leke tedavisi amacı ile kullanılamaz.

 

Karbon peeling uygulaması nasıldır?

Uygulama öncesinde yüz temizliği yapılarak mevcut gözeneklerin içinin temizlenmesi sağlanır. Temizlik sonrasında yüze karbon kremi uygulanır ve gözenekler bu krem ile doldurulur. Sonrasında Q switched Nd:Yag lazer ile atışlar yapılarak yüze sürülen krem içerisindeki karbonların patlatılarak yok edilmesi sağlanır. Lazer atışları ile patlatılan karbon atomlarının yarattığı anlık ısı artışları ile gözeneklerin küçükmesi ve cilt kalitesinin artması sağlanır.

 

Karbon peeling uygulaması ve sonrası

Uygulama toplam 15 dk sürer ve ağrısızdır. Uygulama sonrasında 10-15dk sürecek hafif kızarıklık olabilir. Uygulama sonrasında özellikle yapılması gereken birşey yoktur, normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Uygulama gözeneklerin küçültülmesi için yapılıyor ise 1 hafta aralıklarla 4-5 seans uygulama gerekebilir.

bottom of page