top of page
857758a6e41e9fbb7.png

Günümüzde yaşlanma belirtileri içerisinde en can sıkıcı olanı cilt elastikiyetinin azalmasına bağlı yüzümüzde, özellikle alt yüz bölgesi ve boyunda ortaya çıkan gevşeklikler ve sarkmalardır. Özellikle 30’lu ve erken 40’lı yaşlarda oluşmaya başlayan bu sorun için uygulanan ameliyatsız germe işlemleri, mevcut sorunu büyümeden çözmekte, ileride gerekebilecek cerrahi işlemleri ertelemeyi sağlamaktadır.

 

Cilt sıkılaştırma nedir?

Lazer ile cilt sıkılaştırma, radyofrekans (RF) veya ultrason (HIFU) enerjisi kullanan cihazlar ile yapılabilmektedir. Bu lazerler, enerjiyi deri altında istenilen derinliğe vererek bölgede kontrollü bir ısı artış sağlarlar. Bu ısınma ile bölgede yaratılan uyarılma sonucunda vücudun cilt elastikiyet ve sıkılaşmasını sağlayacak olan  kollajen ve elastin üretmesi sağlanmış olur. Bu tedaviler özellikle alt yüz, boyun, göz çevresi olmak üzere alın bölgesinde ve orta yüzde de etkilidirler.

Kliniğimizde altın iğneli fraksiyonel radyofrekans ile cilt sıkılaşma işlemi yapmaktayız.

 

İğneli ile iğnesiz radyofrekans arasında ne fark vardır?

İğnesiz başlıklar ile RF enerjisi cihaz tarafından odaklanarak belirli derinliklerde etkinlik göstermektedir ve bu derinlikler kullanıcı tarafından değiştirlememektedir. İğneli sistemlerde ise kişinin cilt kalınlığına göre istenilen derinliğe manuel olarak uygulama yapılabilmektedir.

 

Uygulama nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde yüze uyuşturma amaçlı krem uygulanır ve 30 dakika beklenir. Sonrasında yüz temizliği yapılıp uygulamaya geçilir. Uygulama ortalama 20-30 dakika sürmektedir. Belirli bölgelerde (alın, göz altı, dudak üstü) hassasiyet daha fazla olmakla beraber şiddetli ağrı olmamaktadır.

 

Uygulama sonrası

Uygulama bittikten sonra yüzde kızarıklık oluşmaktadır. Yaklaşık 2-3 saat devam eden bu kızarıklık makyaj ile kolayca kapatılabilmektedir. Uygulamadan sonraki ilk 24 saatte yüzümüzü soğuktan korumamız önemlidir. Ilık su ile yüzünüzü yıkayabilir veya ılık duş alabilirsiniz. Uygulamadan sonra cildinizi düzenli olarak nemlendirmeniz de uygulama sonrası konforunuzu artıracaktır.

Cilt sıkılaşması ile ilgili yapılan lazer tedavilerinin etkilerini erken dönemde görmeye başlayabilirsiniz. Ama asıl etkinlikleri vücut tarafından üretilen kollajen ve elastin etkisi ile  uygulamadan 30-45 gün sonrasında ortaya çıkacaktır.

bottom of page