top of page
results-botox.png

“Kaşlarımın arasındaki çizgi beni aslında olmasamda, kızgın gösteriyor.”

“Alnımdaki çizgiler beni olduğumdan daha yaşlı gösteriyor.”

“Gülmeyi seviyorum, ama göz kenarlarım çok fazla kırışıyor.”

“Kaşlarımın daha fazla kalkık olmasını isterdim.”

Belki sizde bu tip bir yakınma içerisindesiniz veya BOTOX® ‘u merak ediyorsunuz ve daha fazlasını bilmek istiyorsunuz. Ve BOTOX®’un sizin için uygun olup olmadığını merak ediyorsunuz.

 

BOTOX® nedir?

BOTOX®, Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal, saflaştırılmış proteindir. BOTOX®zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır. Yirmi dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kasları 4 ila 6 aya kadar gevşetir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya başlar. Kolay, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için birçok insan uygulama sonrası işine ve günlük hayatına geri döner.

 

Kimler BOTOX® ile kırışıklık tedavisi için uygundur?

18-65 yaş aralığı içerisindeyseniz ve olabileceğinizin en iyisini görünmek istiyorsanız BOTOX® sizin için uygundur. Görünüşüne önem veren binlerce kadın ve erkek BOTOX®’un faydalarını keşfetti. Sadece sanatçılar, politikacılar, modeller değil , öğretmenler, anneler ve iş dünyasından ve hayatın her alanından insanlar.

 

BOTOX® hangi bölgelere uygulanır?

Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri BOTOX® tedavisine son derece iyi cevap vermektedir. Bunun dışında üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir.

Ayrıca el,ayak ve koltukaltı bölgeleri terleme tedavisinde BOTOX® kullanılmaktadır.

 

Uygulama nasıl olur?

Doktorunuz en iyi sonucu alabilmek için enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder. Anestezi gerekmez, hassasiyete göre belki anestetik bir krem veya buz kompresi uygulanabilir. Uygulanacak her bölgeye çok az dozlarda BOTOX® enjeksiyonla tatbik edilir. Uygulama süresi yaklaşık 20 dakikadır. Normal aktivitenize hemen geri dönersiniz.

 

BOTOX® uygulamaları ağrılı mıdır?

Çok az ve kısa süreli batma hissi duyulur. Uygulama tamamlandığında genellikle hiçbir ağrı kalmaz.

 

BOTOX® un etkisi ne kadar sürer?

BOTOX®’un etkisi 4 aya kadar sürmektedir. Tekrar eden uygulamalarda bu süre artmaktadır.

 

Yan etkisi var mıdır?

Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır. Çok nadir olarak, baş ağrısı veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülür. Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir, makyajla kolayca kapatılabilir.

 

Uygulamaya Devam Etmezsem Kırışıklıklarım Daha Kötüye Gider Mi?

Hayır. Kırışıklıklarınız yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner.

 

Uygulama Öncesi Dikkat Edilecek Noktalar?

Doktorunuza, mevcut sağlık sorunlarınız ve varsa kullanmakta olduğunuz ilaçlar hakkında bilgi veriniz.

Gebelik ve süt verme hallerinde BOTOX® uygulaması önerilmez.

BOTOX® uygulanacak bölgede daha önce herhangi bir ameliyat geçirmiş iseniz veya ağır nörolojik hastalıklarınız varsa bu konuda doktorunuzu bilgilendiriniz.

 

Uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim?

BOTOX®  uygulaması sonrasında, sadece uygulamanın yapıldığı gün, başınızı öne eğmemeniz (kitap okumak veya laptop kullanmak gibi) ve yüzünüze sıcak uygulamalardan (sıcak duş, sauna vb) kaçınmanız gerekmektedir.

bottom of page